loadingimg

Wczytuję dane...
0 szt. / 
0.00 PLN
  • Szukaj
zamówienia telefoniczne

Honorujemy także zamówienia telefoniczne

tel. 602 430 294

7 dni w tygodniu 8.00-20.00

 

kontakt zadaszenia

katalog do pobrania

katalog daszków nad drzwi

Porady eksperta - kupno i montaż zadaszenia nad balkonem

Artykuł dotyczy daszków balkonowych stosowanych w budynkach wielorodzinnych. Krok po krokku opisane są najważniejsze zagadnienia dotyczące doboru typu zadaszenia, wymiarów, montażu i użytkowania.

1.           Pomiar i typ balkonu

 

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest określenie jakiego typu balkon posiadamy: tradycyjny odstający od fasady budynku czy loggie? Loggia z reguły jest już od góry przykryta nadległą kondygnacją i nie jest narażona bezpośrednio na opady atmosferyczne a całość znajduje się we wnęce w ścianie budynku. Inaczej jest z tradycyjnym balkonem, który choć może być przykryty balkonami powyżej, to na ostatniej kondygnacji jest całkowicie otwarty.

Dwa najważniejsze wymiary dla dobrania zadaszenia dla balkonu to szerokość na fasadzie oraz głębokość, czyli odległość na jaką balkon odstaje od budynku.

 

 

2.           Doboru zadaszenia w zależności od typu balkonu lub loggi

 

Dla loggi możemy dobrać dwa typy zadaszeń: tradycyjne zadaszenie w formie markizy przyczepiane do fasady budynku na ostatniej kondygnacji lub, drugi typ, podczepiany do stropu loggi powyżej naszej.

W przypadku balkonów mamy tylko jedną możliwość: zadaszenie w formie markizy podczepione do fasady budynku

 

 

3. Montażu na ścianie lub kondygnacji powyżej

 

Jak to zamontować? Daszki balkonowe w formie markiz przykręcamy do fasady odpowiednimi kotwami pamiętając o tulejach dystansowych w przypadku ocieplonych ścian (więcej o montażu na ocieplonej fasadzie tutaj: http://www.zadaszenia24.pl/_cms/view/6/porady-eksperta-montaz-zadaszenia-na-ocieplonej-scianie.html)

Daszki podczepiane do kondygnacji powyżej musimy przykręcać pamiętając aby nie przekroczyć wierceniem grubości stropu i nie narazić się na nieprzyjemności ze strony sąsiada. Jest to o tyle trudne że siły wyrywające śruby w przypadku tego typu zadaszenia są bardzo duże. Stąd należy zastosować jedynie najwyższej klasy kotwy stalowe rozporowe a unikać kołków plastikowych lub chemicznych.

 

3.           Konserwacji i użytkowanie

 

Obecnie stosowane materiały takie jak poliwęglan komorowy czy szkło akrylowe nie wymagają żadnej konserwacji. Przy wyborze ciemniejszych kolorów nawet brud nie będzie widoczny po wielu latach użytkowania.

 

4.           Zachowania zasad bezpieczeństwa w przypadku porywistych wiatrów lub opadów śniegu na wyższych kondygnacjach

 

Absolutnie montażem daszków balkonowych powinni się zająć wyspecjalizowani fachowcy. Ryzyko oderwania daszka i narażenia przechodniów na wypadek jest tu bardzo duże. Na wyższych kondygnacjach powinniśmy zrezygnować z dużych powierzchni na rzecz nieco mniejszych co może uchronić daszki przed porwaniem przez silne wiatry. W zimie należy bezwzględnie usuwać świeży śnieg aby nie zdążył zamarznąć i nie zsunął się na ziemie narażając przechodniów.